Kelime Bulmaca Oyunu

Wordle Türkçe Oyna

Wordle nedir?

Bir kelime bulmaca oyunu olan Wordle, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yayınlandı. Çok kısa sürede popüler olan oyun Josh Wardle tarafından ingilizce ve sadece web sitesi üzerinden oynanabilecek şekilde geliştirildi.

Wordle nasıl oynanır?

Günlük kelime bulmaca oyunu olan Wordle Türkçe oyunundaki amaç günün kelimesi olan 5 harfli gizli kelimeyi tahminlerle bulmak. Gizlenmiş kelimeyi (Günün kelimesi) tahmin edebilmeniz için 6 hakkınız bulunuyor. Yaptığınız tahminlere göre ipuçları ediniyorsunuz. Yaptığınız tahminde harflerden "yeşil" olan varsa bu o harfin gizli kelimede bulunduğunu ve harf sırasının da aynı olduğunu gösteriyor. Eğer "sarı" renk olursa o harfin gizli kelimede bulunduğunu fakat harf sırasının farklı olduğunu gösteriyor. "Gri" renkli harfler de kelimede bulunmadığını gösteriyor.

Kelime bulmaca oyunu

Kelime Bulmaca Oyunu

Wordle (TR) şu an için sadece web sitesi üzerinden oynanan bir kelime bulmaca oyunu ve resmi bir mobil uygulaması yok,wordle oyna, wordle türkçe indir oyna gibi bir sistemle yapılan bir oyun değil. Sitemizde Wordle Türkçe (TR) oyunu oynayabilirsiniz. Türkçe Wordle oyununda 5 harfli Türkçe kelimeleri bulmaya çalışacaksınız. Wordle Türkçe günün kelimesini bulmaya çalışırken, oynarken yardıma ihtiyacınız olursa Bulmaca Yardımcısı sayfasını kullanabilirsiniz.

Wordle Türkçe oyununa turkcewordle.com ve wordleoyna.com adreslerinden de ulaşabilirsiniz.

Wordle Türkçe günün kelimesi

WORDLE TÜRKÇE OYNA

Wordle Türkçe günün kelimesi 3 Ekim 2023 Salı